KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
The Order Of The Phoenix

Happiness can be found even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light.


 
Légy
te is tekergő!
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!

Minden, ami fontos lehet.

♦ Kérünk mindenkit, mielőtt regisztrál, olvassa el a szabályzatot és lessen be a canon, illetve keresett listába, hátha valaki elnyeri a tetszését.
♦ Amint valaki felszabadul, fel fogjuk tüntetni.
♦ Karakterlap elkészítésére, főleg a canon karaktereknél és a keresetteknél 1 hét áll rendelkezésetekre, majd ha semmi jelzést nem kapunk, a regisztráció törlésre kerül. Ez vonatkozik az elfogadott karakterekre is: 1 hónap inaktivitás után a canonok átvehetővé válnak. Ha valakinek kell idő a lap elkészítéséhez, vagy az íráshoz, az kérem jelezze előre, hogy tudjunk róla!
♦ Varázslény karaktereket nem fogadunk el, csak különleges esetekben! Canon karakterek, vagy engedélyezett keresettek esetében lehetséges, saját nem! Megértéseteket köszönjük!
Várva várt karakterek

Lucius Malfoy Marlene McKinnon Narcissa Malfoy Bellatrix Black Dorcas MeadowsRemus Lupin Evan Rosier Arthur Weasley Molly Weasley Andromeda Tonks Edward Tonks Sybill Trelawney


Cseverésző tekergők



Ki kapja a házkupát?

109 169 147 36

Tekergők csoportra bontva
Griffendél : 0 fő
Mardekár : 2 fő
Hollóhát : 0 fő
Hugrabug : 1 fő
Halálfaló : 10 fő
Boszorkány : 13 fő
Varázsló : 7 fő
Főnix Rendje : 15 fő



Reggeli Próféta legfrissebb hírei


Eloisia & Ivory Vnk87Om
Tovább...

Ki van itt?
Tekergő lelkek gyűjteménye
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (27 fő) Csüt. Aug. 03, 2017 10:28 am-kor volt itt.


Legutóbbi témák
» Mayra Rosier
Eloisia & Ivory Emptyby Mayra Rosier Hétf. Május 29, 2017 4:37 pm

» #Deveroux placc: Deveroux, Bones, Cavelier
Eloisia & Ivory Emptyby René Deveroux Vas. Május 28, 2017 9:23 pm

» Lily & Severus
Eloisia & Ivory Emptyby Lily Potter Szomb. Május 27, 2017 10:22 pm

» Nigel & Emmeline - Nászút
Eloisia & Ivory Emptyby Emmeline Flamel Szomb. Május 27, 2017 9:49 pm

» Lily & Peter - london egy elhagyatott szegletén
Eloisia & Ivory Emptyby Lily Potter Szomb. Május 27, 2017 5:50 pm

» Richard & Gideon - 2016 decembere
Eloisia & Ivory Emptyby Gideon Prewett Szer. Május 24, 2017 12:41 pm

» Ahol a madár se jár
Eloisia & Ivory Emptyby Devorah Harmsworth Vas. Május 14, 2017 10:05 pm

» Gwenog & Emmeline
Eloisia & Ivory Emptyby Gwenog Jones Pént. Május 12, 2017 2:11 am

» Reg & Jess
Eloisia & Ivory Emptyby Regulus A. Black Kedd Május 09, 2017 11:03 am

» Remus & James
Eloisia & Ivory Emptyby James Potter Vas. Május 07, 2017 9:25 pm

» Lacock :: James & Voldemort
Eloisia & Ivory Emptyby James Potter Vas. Május 07, 2017 7:56 pm

» KÉSZ VAGYOK!
Eloisia & Ivory Emptyby Jessamine Shafiq Kedd Május 02, 2017 1:37 am

» Silhouette FRPG
Eloisia & Ivory Emptyby Vendég Vas. Ápr. 30, 2017 12:45 pm

» Nathan & Felicity - valahol....
Eloisia & Ivory Emptyby Felicity Nott Szomb. Ápr. 29, 2017 1:40 pm

» Jonah körözöttjei
Eloisia & Ivory Emptyby Jonah Dowson Csüt. Ápr. 27, 2017 6:58 pm


Megosztás
 

 Eloisia & Ivory

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet


Hello darling, my name is
Ivory Dolohov
I have got magic power. I'm a witch.
Ivory Dolohov
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 19


Eloisia & Ivory Empty
TémanyitásTárgy: Eloisia & Ivory   Eloisia & Ivory EmptySzomb. Aug. 13, 2016 1:52 pm

Eloisia & Ivory
It's one of my theories that when people give you advice, they're really just talking to themselves in the past

Az anyám új keletű szokásaként szerette áthárítani rám a kellemetlen kötelességeket. Mióta ura a férgek táplálékává lett, bezárkózott a kúriába, szigorú gyászba burkolva mindent, amit csak tudott: a külsejét, a házat – mely olyan rideggé és kísértetiessé lett azóta, mintha még mindig a ravatalon feküdne az apám hullája – és a szívét. A közelében vacogtam, hátamon a hideg borzongás futkározott; hát így temeti el magát a betört feleség, miután életének értelme porrá lett. Nem vette fel újra az elszakadt fonalat, hiába lett szabaddá a halál által, mely felbontotta az oltár előtti fogadalmát, már késő volt. Neki legalábbis, nekem még nem.
Mióta a haláleset történt, az elvárások szerint gyászruhába öltöztem, komolyabban és komorabban festettem, mint egyébként. Dús tincseimet, melyeket számtalanszor hasonlították már lángnyelvekhez, ahogy az arcom körül fodrozódtak, szoros kontyba feszítettem a tarkómon, azt remélve, hogy így kevésbé árulják el mekkora hazugság is arcom mosolytalan maszkja és a szolid, konzervatív talár, amit állandóan viseltem.
De mialatt kívül gyászoltam, belül a beteljesedett bosszú csöndje honolt. Számomra nem volt feledés, mindig ott lesz a sarkamban az apám kísértete, mikor a nővéremre, a halálfalóra gondolok, és minden bizonnyal majd akkor is ő jut eszembe, amikor Levin gyermekét fogom majd először a karomban tartani. Az emlékezet keserű pirulája fog emlékeztetni arra, honnan jövök és merre tartok, míg a halálával elnyert elégtétel felszabadít és gyógyírt csepegtet a behegedt sebekre.
Az ispotály régi barátom. Folyosóit jól ismertem gyermekkoromból, amikor a szüleim gyógyítókhoz hurcolva, makacs módon követelték, hogy adják vissza a szemem világát – ami aztán sosem történt meg.
De most látogatóba érkeztem. Drága rokonomnak, aki párnák között, fehér falaktól ölelt betegszobában feküdt, szívesebben kívántam volna azt, hogy vigye el egy dementor, ahelyett, hogy az ágya mellett állva kedves szavakkal együttérzést mímeljek. Ha én lettem volna a helyében, ő sem törte volna magát nagyon; soha nem nézett rám ő sem másképp, mint az apámmal egy követ fújók - de nem is miatta vettem a fáradságot, hogy engedelmeskedjem anyám kívánságának.
Ifjú felesége, aki beházasodott a Yaxley családba, százszorta rokonszenvesebb volt férjénél. És egyébként is, szántam őt; ó, nagyon is jól tudtam, milyen lehet neki férje betegágya mellett ülni. Azt hiszem, e kötelességét éppen olyan őszintén viselte, mint én a gyászruhát.
Sarkamban házimanómmal, ki patyolat tiszta, kikeményített vásznat viselt vézna tagjain, siettem végig az ispotály folyosóin - mégsem lett volna ildomos vakságom ellenére egyedül közlekednem. A férjem házának úrnőjeként egészen csapnivaló és érdektelen voltam a háztartás dolgában, de a manóinkra ügyeltem. Sok aranyvérű, aki a Nagyúr eszméit vallotta, rongyokban járatta szolgálóit, és kegyetlen büntetésekkel kínozta őket, ezért én elnézően igazságos voltam velük, és megjelenésük sem ütött el úgy kúriánk ragyogásától, mintha a manók az istállóból jöttek volna elő.
A szobát, aminek ajtaját a manó kitárta előttem, enyhe virágillat lengte be. Igazság szerint bíztam benne, hogy a férfi időközben nem ébredt fel a kómából, és csupán feleségének kell átadnom anyám őszinte együttérzését és mély sajnálatát. Szerettem volna megölelni a lányt, és megmutatni, hogy nem minden Yaxley egyforma, hogy vannak köztünk olyanok, akik megértik őt.
Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Eloisia Yaxley
I have got magic power. I'm a witch.
Eloisia Yaxley
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 12


Eloisia & Ivory Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eloisia & Ivory   Eloisia & Ivory EmptyKedd Aug. 16, 2016 9:09 am


Mosolyogtam. Onnan tudtam, hogy az egyik gyógyító megköszörülte a torkát, esetleg segíthet-e valamiben, mire én összerezzentem, és a szám elé kaptam vékony ujjaimat, még azelőtt nyeltem vissza az apró sikkantást, hogy kiszaladhatott volna az ajkamon. Félős gyerek voltam, rettegve, fájdalmasan neveltek fel, így ijedt, folyton remegő felnőtté váltam, akinek mintha kocsonyásak lennének a tagjai, elnézést kértem, mint akit rajtakaptak valamin, megráztam a fejemet, nem, nem lesz semmi, köszönöm szépen, úgyis indulni készültem, de ettől csak még lesújtóbban nézett rám, akkor vettem csak észre, hogy alig telt el pár perc az érkezésem óta. Hogyan is értethettem volna meg az ápolóval, hogy hiába a házasság, alig ismertem Yaxley-t? Hogy balesete lehetetlenné tette, hogy közelebb kerüljünk egymáshoz, és, hogy egy ilyen derék fiatalemberrel ilyen otrombán, aljas módon bánt el a sors, a saját pálcájával átkozták meg; nyelvemen ismerősen keserű ízt hagytak a belém sulykolt szavak: mondd ezt, ezt kell mondanod, értetted, vagy rossz vége lesz.
Természetesen eleget tettem kötelezettségemnek: bejártam hozzá minden szerdán, pénteken és vasárnap, úgy tettem, mintha simogatnám, desoha nem értem hozzá, úgy tettem, mintha hozzá beszélnék, de csak a magammal hozott könyv, vagy újság részleteit motyogtam magam elé, aki elsétált a szobája előtt helyeslőn bólintott: nézzétek csak, ez a szerelem, én meg azon gondolkodtam: még csak nem is férjemre gondolok közben, hiába van itt, mellettem. Virágot hoztam, olyat, amit gyűlölne, aminek az illata beleolvadna a hajába, a bőrébe és az orrába, ami facsarná az egész arcát, amitől egész nap fintorogna, és jóles, öntelt érzés fogott el: íme az én életművem.
Egy kicsit elszégyelltem magamat, mert eszembe jutott Eva. De Eva csak átmeneti szereplője volt az ilyen pillanatoknak, távol akartam őt tartani magamtól, annak ellenére, hogy minden és mindenki szüntelen rá emlékeztetett. Ránéztem. Simák voltak a vonásai, békésnek, nyugodtnak látszott, mintha csak aludna, de biztos voltam benne, hogy bosszút forral ellenem, és ha felébred – merlin add, hogy soha, de soha ne ébredjen föl- akkor megöl. Az első dolga az lesz, hogy addig szorítja a nyakamat, amíg ki nem lehelem a lelkemet. Mégis, dúdolgatva ücsörögtem mellette, türelmesen számolva vissza az időt. A házimanó torokköszörülése lendített ki a begyakorolt mozdulatokból. Dühösen fordultam felé, nem szerettem, ha megzavarnak. Ivory úgysem láthatta, milyen arcot vágok éppen, de a kis manó attól még lehet, hogy kotnyeles. Elmosolyodtam, felálltam és a keze után nyúltam. Mintha csak nővérek lennénk. - Drága, drága Ivory, ha tudom, hogy jössz, elkísértelek volna. - bekísértem, és leültettem egy székre. Ha nem volt muszáj, nem értem hozzá senkihez. Hangom barátságos, dallamos, erre mindig büszke voltam, még akkor is így beszéltem, mikor nagyon dühös, ijedt, unott, vagy csak kedvetlen voltam. - Kérsz egy pohár frissítőt?
Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Ivory Dolohov
I have got magic power. I'm a witch.
Ivory Dolohov
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 19


Eloisia & Ivory Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eloisia & Ivory   Eloisia & Ivory EmptyCsüt. Aug. 18, 2016 11:12 pm

Eloisia & Ivory
It's one of my theories that when people give you advice, they're really just talking to themselves in the past

Hazugok voltunk mind, az utolsó lélegzetvételünkig. Mi pedig, aranyvérű lányok és asszonyok édes kismadarakként csiripeltük a már bőrünk alá ivódott hamis szólamokat. Visszataszító volt ez a mindent átható képmutatás; egy hajszálon múlt csupán, hogy nem szisszentem fel a szavai hallatán – nyájas hangú drága és kedves, ez volt az arisztokrata asszonyok, az álbarátnők kedveskedő megszólítása egymásnak. Elcsépelten hangzott, az unalomig ismételték, kígyósziszegésként suttogták és méregtől csöpögő csókokat mellékeltek hozzá; túl sokszor tapasztaltam már meg ezt, ismertem az összes formáját, és jelen pillanatban sértett, még akkor is, ha csak ártatlan, rosszindulat nélküli beidegződés volt is.
Ismeretlenül is ismerni véltem Eloisiát; a korkülönbség ellenére, mely közöttünk húzódott, úgy éreztem, mivel mindkettőnknek ugyanott szorít a cipő, talán rokonlelkek lehetnénk. Barátnők. Nővérek. Valójában túlságosan is vágytam egy olyan emberre, aki előtt levethettem a maszkot, mely egyre jobban húzta a gerincemet, és ami alatt egyre csak fáradtam. Talán féltem tőle, hogy ha túl sokáig játszom a szerepet, az ugyanúgy belém olvad majd, mint neveltetésem görcsös aranyszabályai.
Reménykedtem, de bizalmam túlságosan is vak volt, amire most váratlanul rádöbbentem, és ez a felismerés megálljt parancsolt. Körültekintőbbnek kellene lennem; elvégre hova is gondoltam? Csak egy rokon vagyok, a kötelék pedig kényszerű, ezt nem szabad elfelejtenem.
- Akkor örülök, hogy nem tudtad – mosolyogtam. – Néha azt hiszem, hogy aranyból vagyok, azért bánik velem mindenki olyan előzékenyen és finoman, pedig elboldogulok magam is. Azonkívül a manó sem mozdul egy tapodtat sem a sarkamból.  - Pillekönnyű hang és mosolyok; nem bájcsevegni jöttem, de most már nem utasíthattam vissza, bármit is kínált Eloisia.  
A házimanó szavaimat igazolandó totyogott a székem mellé; pontosan tudtam, hogy egyenesen áll ott, tekintete pedig bejár mindent, ami előttem rejtve marad. Mikor kislány voltam, sosem untam rá, hogy az egyre érzékletesebbé váló leírásait hallgassam. Hogy néz ki a kert, a bálterem, a klubhelyiség? Ezernyi kérdés vetődött fel, melyeket csak neki volt ideje megválaszolni. Azóta pedig, hogy valamivel felnőttebbnek érzem magam, ő a szemem, amiről szinte senki sem feltételezi, hogy nyitva van és figyel.
A felkínált frissítőt udvariasan, de sietve visszautasítottam, mert még mondanivalóm volt, mégpedig olyan, amivel nem szerettem volna késlekedni.
- Az anyám, Lady Johanna, jobbulást kíván a férjednek, neked pedig erőt és kitartást… de azt hiszem, a virágok között akad egy kártya is, azon sokkal szebben kifejezve olvashatod a jókívánságait. Attól tartok, én a felét elfelejtettem. – Már-már bocsánatkérő gesztussal, de azért mosolyogva intettem a manónak, hogy az addig kezében szorongatott kis cserepet, melyből apró levelű virág nőtt, adja át a nőnek. – Anya azt mondta, a kúria kertjében, ahol a férjed felnőtt, sok ilyen virág volt, és ő nagyon szerette őket. Az édesanyja kedvenc virágai voltak, aki jó barátságban állt az anyámmal.
Valahol nem találtam szépnek, hogy így beszéltem, mialatt az járt a fejemben, hogy a szobában terjengő virágillat milyen erős és émelyítő, túlontúl édes, míg mikor az én – vagy inkább az anyám – ajándéka fölé hajoltam, hogy beszívjam a szirmok illatát, alig éreztem valamit. Ez talán azt jelentené, hogy az egyik nő félreismerte az ágyban fekvő férfit? Vagy mindketten ismerték, csak a szándékaik voltak eltérőek a puritán kórházszobát otthonossá tevő virágokat illetően?
- Mindig úgy éreztem, hogy az ilyen kórházi szobák beteggé teszik az embert – jegyeztem meg csak úgy, teljesen váratlanul, érdektelen közlésként. Hozzá apró fintor ráncai szaladtak az ajkam köré. – Talán mégis elfogadnék valamilyen italt; egy pohár víz jól esne.

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Eloisia Yaxley
I have got magic power. I'm a witch.
Eloisia Yaxley
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 12


Eloisia & Ivory Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eloisia & Ivory   Eloisia & Ivory EmptyHétf. Aug. 22, 2016 9:05 am


Olyan ártatlan volt. A hibája ellenére is túlontúl szemfüles. A vaksága az előnyére vált, és habár én örültem – lelketlen szipirtyóként-, amikor pofákat vághattam az üveges tekintetnek, mert nem lett volna illendő elhessegetni, vagy elküldeni a közelemből, hiszen mégis csak egy család vagyunk, lényegtelen, hogy a házasságom voltaképpen egy kórházi szobához fűz. Ivory csodásan szép, okos, bűbájos teremtés, és ezzel soha nem vitatkoztam. Ha másképp alakultak volna a dolgaink, talán őszintén tudnánk örülni egymásnak, közeledni, barátkozni. De egyikünk sem engedhette meg magának ezt a luxust. Jobb volt tartózkodni, üres ígéreteket tenni, mert ez a lány magamra emlékeztetett. Az én gyámoltalanságomra, az én tehetetlenségemre, az én gyávaságomra és gyengeségemre, és voltam annyira hiú, hogy ezzel soha, de soha ne akarjam, hogy szembesítsenek. Mert neki volt kifogása, nekem viszont nem.
Dühösnek tűnt. Kicsit mindig ráncolta az orrát, mintha rossz szagot érezne, és megértettem, ez a kórházi bűz orrfacsaró, bántó és olyasmi, amit folyamatosan el akar hessegetni magától az ember, de az már beivódik a finom anyagú ruha fodraiba, a hajba és a bőrbe is. Tüsszentettem, előkaptam a zsebkendőmet – nem, ez nem is az enyém, hanem a Thoriné- eltakartam a belehímzett kezdőbetűket, leginkább csak a manó elől, aki úgy tűnt, nem néz ide, de attól még nem ártott óvatosnak lenni. Nem követhettem el hibákat. - Félreérted. Én nem szeretek egyedül utazni, de ma kénytelen voltam, és szívesen fogadtam volna a társaságodat.- felelem, szemforgatva, mert nem élveztem volna, azt hiszem, legalábbis, legutóbb talán Szenteste volt alkalmam szót váltani sógornőmmel és akkor is minduntalan félbeszakítottak minket a férfiak. Utáltam az ilyen családi eseményeket. Ezeket is. Az egész családot.
- Igen, habár akár rám is bízhatnád magadat. - nem nézhettem dühösen a manóra, nem is volt vele semmi bajom, de nagyon jól sejtettem a viszonyukat, bizonyára elfecsegi mit látott, amit úrnője nem, és ebbe bele fog tartozni a ruhám részletes leírása, meg az összes gesztusom. Mindig jelentéktelennek tartottam a manót, de most… valahogy csak idegesít a közelsége. Fészkelődök kicsit a székben. - Ó, ez igazán kedves, mindenképpen átadom neki. - mondtam, és vigyor terült szét az arcomon, gonosz, leginkább ragadozóvigyor, és bele kellett harapnom az ajkamba, hogy ne nevessek fel, átadom neki, már ha hall, és egyébként is, érdekli ez szerinted őt? -Ugyan, ugyan, biztos vagyok benne, hogy így is átadtad a lényeget. - a virágokra nézek, de nem fáradok azzal, hogy előkutassam a kártyát. Nem igazán hatódtam meg ettől a nemes gesztustól.
- Én mindig is úgy tartottam, hogy a drága jó Yaxley nem szerette a virágokat, csak akkor, ha a hajamba, vagy a… ó, de hiszen csak fecsegek. - és hazudok, természetesen. Sosem udvarolt nekem. Amit akart, elvette. Erőszakkal. Ha virágot mert volna küldeni minden egyes alkalommal, akkor én végeztem volna vele. - Nem igazán mesélt a gyerekkoráról. Nem volt alkalmunk.- elszomorítom a hangomat, de nincs benne érzelem. Nem bánat, legalábbis. - Igazad van, nem jó hely ez, de haza nem vihetem. - hiszen ő egy Dolohov. Fontos ember. Neki a legjobb jár. - Persze, máris. - töltök neki, aztán az ujjai közé fúrom a poharat. - Mit gondolsz… fel fog ébredni?- fogalmam sincs, miért kérdezem ezt. Mintha Ivory tudhatná. Mintha bárki tudhatná.



A hozzászólást Eloisia Yaxley összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 31, 2016 6:26 am-kor.
Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Ivory Dolohov
I have got magic power. I'm a witch.
Ivory Dolohov
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 19


Eloisia & Ivory Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eloisia & Ivory   Eloisia & Ivory EmptyKedd Aug. 30, 2016 11:02 pm

Eloisia & Ivory
It's one of my theories that when people give you advice, they're really just talking to themselves in the past

Valahogy sosem sikerült egészen elhinnem, hogy oda, azok közé és abba az életbe születtem bele, ahol igazán a helyem volt. Valamikor régen, amikor a szülőház falai már összenyomtak, a szüleim és a nővérem fojtogató társaságától pedig fulladoztam, szerettem volna új otthont építeni magamnak, ami aztán sosem készült el. Most itt álltam, a világ szemében szerető feleség voltam, ujjamon karikagyűrűvel, ajkamon mosollyal, mely a legédesebben akkor ragyogott, mikor a férjemről volt szó, de belül fáztam és féltem. Levin mellett idegenként éltem, ugyanúgy nem tartoztam hozzá, ahogy az aranyvérű társasághoz sem – de mindkettőhöz hű maradtam, mert nem volt hova mennem.
Vajon Eloisia nem ugyanezt érzi? Szerettem volna megkérdezni, de erről szó sem lehetett; inkább elcsendesedtem, csomót kötöttem a nyelvemre, ahogy Eloisiát hallgattam. Dallamosan csengő hangja éppen olyan volt, amit az illem elvárt volna. Abban sem voltam biztos, hogy őszintén beszélt, hogy a társaságom akkor – vagy most – valóban örömmel töltötte volna el.
Hátradőlve, kezeimet az ölemben összefűzve kényelembe helyeztem magam; látványosan, jelzésértékűen, hogy tudassam, tengernyi időm van, és még véletlenül sem készülök azonnal távozni.
- Én szeretek. – Megvontam a vállam, arcom mosolygós maradt. Ezt a nyájas ábrázatot mindig kéznél tartottam olyan helyzetekre, amikor az őszinteséget nem kívántam megkockáztatni. Igazán ironikus volt, hogy Eloisiával beszélgetni akartam, nem olyan felszínesen csevegni, ahogy a teadélutánokon, porceláncsészékből szürcsölgetve szoktam, hanem komolyan, bizalmasan; az őszinteség poharát áhítottam, és egy cseppet sem kívántam az olcsó hazugságok és bájolgások híg borából inni, mégis elfogadtam, amikor Eloisia felkínálta azt. Vagy félreértettem volna őt?
- Pedig azt mondják, aki a virágot szereti, az rossz ember nem lehet. Nem tudom, vajon ez megfordítva is igaz? – morfondíroztam, mintha semmi súlya sem volna szavaimnak. Közben Levin jutott eszembe; puritán, rendszerető ízlésével, mely semmi felesleges giccset nem tűrt meg. Noha ő hozott nekem ajándékba virágot, azt csak kötelességből tette, mint ahogy minden mást is. Azt hiszem, ő sem szerette a virágokat.
Ahogy hallgattam kenetteljes szavait és hangját, mely mintha előre megírt forgatókönyvet követne, változott az elvárható érzelmek hatása alatt. Hiába tűnt ettől hamisnak, azért elég ügyes volt, hogy belém fojtsa az egyenes visszavágást. Én nem szerettem a férjemet, meglehet, ezért esett jól úgy hinni, hogy másoknak sem juthat ki a házasság boldogságából.
- Talán igen, talán nem, honnan is tudhatnám azt, amit képzett medimágusok sem tudnak megmondani? – sóhajtottam. – De engem inkább az érdekelne, te azt szeretnéd-e, hogy felébredjen?
Elhallgattam, hagytam, had rágja meg a szavaimat, és nyelje le őket, ha van hozzá bátorsága. Egyszer mindenki beleun a hazudozásba.
– Elvégre, ki tudja, ilyen súlyos sérülés után talán már sosem lesz a régi. – Ha el is untam néha a színjátszást, már elég folyékonyan beszéltem a nyelvét ahhoz, hogy így se akadjon meg a nyelvem benne. Aprót kortyoltam a vízből; az kellemesen hideg volt, de az íze… Kórház-íz, kórház-szag, itt egy pillanatig sem lehetett elfeledkezni róla, hogy hol van az ember.
Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Eloisia Yaxley
I have got magic power. I'm a witch.
Eloisia Yaxley
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 12


Eloisia & Ivory Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eloisia & Ivory   Eloisia & Ivory EmptyHétf. Szept. 05, 2016 9:18 am


Könnyen gurulok dühbe. Azt hiszem, ez volt az átkom, amíg élt a nővérem, addig mindig ő volt a hevesebb, ő volt a kellemetlenebb társaság, én a csendes, háttérben meghúzódó dallam, ami nem zavaró, nem idegesítő, összességében jelentéktelen. Talán családi örökségem ez, hogy türelmetlen vagyok, nem csak Ivoryhoz, hanem mindenhez és mindenkihez, így viselkedik az az ember, aki titkot őriz. Túlságosan is sok titkot.
Pedig Ivory nem tehetett semmiről. Kettőnk között párhuzam vonható, ő én vagyok, ha így jobban tetszik, de nem voltam az a típus, aki összehasonlítgatja saját magát valaki mással, hogy aztán eldöntse, kinek rosszabb, mert olyan lehetőség, hogy kinek jobb, nem létezett. Vajon Ivory sejti, hogy nem olyan vagyok, amilyennek képzel? Ha láthatna, nem csak érzékelhetne, vajon észrevenné rajtam azt, amit mások nem?
Nem akartam megtudni, és mégis… mindennél jobban vágytam arra, hogy valakivel megoszhassam a titkomat. Megkönnyebbülést jelentene. Átmenetileg. Ha neki elmondanám, tartaná a száját, tudom. Mély levegőt vettem, miért nem tudott kicsit később jönni? Miért nem tudnak magamra hagyni? Persze, amikor egyedül voltam, akkor mindennél jobban vágytam a társaságra, mert a saját gondolataim megijesztettek. Függök Thorinon, ám amikor vele vagyok mérges, dühös, féltékeny perszónává változom, mert félek, hogy rájön, rájön mit tettem, és akkor vége. Mindennek vége.
Ivory felüdülés. Nem kell mellette megfeszülni, nem kell tartani tőle, és mégis, reflexszerűen utasítom el a közeledését, aminek talán hasznát vehetném, nem az aranyvérűek üzletszerű nyereségét, hanem egy lányét, aki megértene és nem ítélne el, vagy ha mégis, akkor sem akarna bosszút követelni rajtam. Vagy… ki tudja? Elvégre a bátyja fekszik mellettünk. Mégsem hiszem, hogy hiányozna neki. Valljuk be, mindannyian megkönnyebbültünk. - Te sokkal önállóbb vagy, mint én, kedvesem.- kedvem lenne megpaskolni a kezét, felé is nyújtom az enyémet, aztán mégis leejtem magam mellé a karjaimat. - Nem rossz elképzelés. Talán. Ami azt illeti, a legtöbb férfi nem vallaná be, hogy örömét leli a virágokban. - hacsak nem a szerelmük záloga, vagy békítő fehér zászló. A férfiak együgyűek, nos, a legtöbb esetben legalábbis.
Á-á. Ügyes kislány ez a mi Ivorynk. Ha beházasodsz egy családba, akkor hirtelen mindenki mindenkié. Mély, szaggatott levegőt vettem, mintha a sírás határán állnék. Valójában a sírás határán álltam, de egészen más miatt: elegem volt. Haljon meg, vagy ébredjen fel, csak legyen már vége! - Attól félek, már nem lesz ugyanaz az ember.- és annak örülnék a legjobban, ha semmire nem emlékezne. Ivory mintha csak a gondolataimban olvasna. Talán szándékosan mondja ezt. Talán rá akar vezetni valamire. Talán nem kellene mindenkit hülyének néznem. Ujjaim a szék támlájára kulcsolódnak. Rápillantok a férjemre, békésen alszik, és mindketten tudjuk, csak álmában ilyen nyugodt. - Lássuk be, hogy a régi Yaxley nem volt valami vonzó. - suttogom. Talán csak kíváncsi vagyok, hogyan reagál. Talán csak meg kell tenni az első lépéseket.



Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Ivory Dolohov
I have got magic power. I'm a witch.
Ivory Dolohov
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 19


Eloisia & Ivory Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eloisia & Ivory   Eloisia & Ivory EmptyVas. Szept. 11, 2016 8:30 pm

Eloisia & Ivory
It's one of my theories that when people give you advice, they're really just talking to themselves in the past

Önálló? Mégis hogyan lehet egy vak önálló? Ezt még soha nem mondták nekem, ez új volt. Ellenben mindenki lovagias szánakozással fordult felém, ami mögött annyi tanácstalan ügyetlenkedés rejtőzött, hogy nehéz volt katonás rendbe kényszeríteni vonásaimat, és bájos ártatlansággal mosolyogni, ahelyett hogy a képükbe nevettem volna.
Önállóbb voltam, mint a legtöbb aranyvérű lány és fiatalasszony, de erre csak jóval a házasságom után jöttem rá, mikor már megízleltem a szabad levegőt és a sós könnyek keserűségét is. Ezt is a vakságomnak köszönhettem, és azoknak, akik látszólag segítséget akartak nyújtani, de valójában nevettek rajtam, lenéztek és másodrangúvá alacsonyítottak. A vakságom sokféle kompromisszumra rákényszerített, amiktől másokat megkímélt az élet.
- A virág a női nemé, éppen úgy, ahogy a teadélutánok és a gyerekek is a mieink. – Sokkal inkább kedélyes kritikával, mint éles keserűséggel mondtam ezt, pedig hát a lelkem mélyén egy kicsit bántott ez a felállás. Ostoba módon szabadságot áhítottam, pedig a mi sorsunk az volt, hogy az apánk uralma alól a férjünk keze alá kerüljünk át, és én ezt elfogadtam, beletörődtem, lassan elsajátítottam az asszonyi praktikákat, mellyel a férjet igába lehet fogni…de tudtam róla, hogy lehet másként is élni.
Kivártam. Hallgattam a csendet, egy kicsit ugyan megrémültem – talán sírva fakad? -, de még akkor sem szólaltam meg. Aztán folytatta, halkan és kissé talán bizonytalanul, de a nyelvemen a győzelem édes ízét éreztem. Szívesen megöleltem és megcsókoltam volna az arcát, amiért azokat a szavakat mondta, amiket hallani szerettem volna, de még mosolygásomat is elfojtottam. Komoly maradtam, elvégre itt mégsem rólam volt szó.
- Meglepődtem volna, ha nem így gondolod. Ahogy mondtam, jól ismertem őt. – Elfordítottam a fejem; engem ugyan nem hozhatott zavarba mások tekintete, de tudtam, hogy az arc változásaiból is könnyedén lehet olvasni, ami ha eszembe jutott, kimondottan zavart. – Jól megértették egymást az apámmal, azt hiszem, azért mert voltak közös vonásaik. De az apám halott, és Merlin bocsássa meg nekem, örülök neki. Az első jó cselekedete, amit értem tett, az volt, hogy meghalt.
Kemény szavak, amiknek csupán a gondolatától is vissza kellett volna rettennem, és ki kellene vágnom a nyelvem, amiért ki is mondtam őket. De akinek egész életében engedelmes lánya voltam, annak halála feloldozott, most már büntetlenül lázadhattam és mocskolódhattam ellene. Persze nem az anyám előtt vagy a társaság színe-java hallatára, de Eloisia előtt, aki a férje betegágya mellett kimondta a csúnya igazságot kettejükről, nem volt félnivalóm. Ő sem volt különb nálam.

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Eloisia Yaxley
I have got magic power. I'm a witch.
Eloisia Yaxley
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 12


Eloisia & Ivory Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eloisia & Ivory   Eloisia & Ivory EmptyHétf. Szept. 19, 2016 9:51 am



Nos, én nem tudom sajnálni. Azt hiszem, nem is várja el. Mondjon bárki bármit, de azt hiszem, nem azzal segítünk neki, hogy folyton óvjuk és védjük, hanem, ha elhisszük, hogy képes teljes életet élni, mint egy egészséges ember. - Merész vagy. Többet elnéznek neked. - s ezért irigyeltem igazán. Megtehette volna, hogy mártírrá válik, kényes, önző libává, aki előtt be kell hódolni, hiszen ő a vak, a beteg, a szerencsétlen, de Ivory okos, okosabb, mint a kortársai, és okosabb, mint néhány felnőtt – még talán nálam is okosabb-, mert tudja, mindenkinek megvan a maga baja, és azzal nem ér el semmit, ha sajnáltatja magát.
Hálás voltam neki, amit talán ő maga gonoszságnak fog fel: mert nem láthatott, és mellette szabadjára engedhettem a valódi érzelmeimet, amik cseppet sem voltak méltóak sem hozzám, sem a körülményekhez. Hogy mégsem váltunk igazi barátnőkké, bizalmasokká, az másnak köszönhető: egyikünk sem volt képes anélkül megnyílni, hogy ne kételkedne a saját, vagy a másik cselekedeteiben.
- És a szenvedés és a némaság, meg persze az önámítás és hitegetés. - elmosolyodtam, ujjaimat az ajkamhoz érintettem, finoman ráharaptam a bőrömre. Nem láthatta persze, de talán érezhette. Ki tudja? - Talán csak a környezet mondatja ezt velem. Elnézésedet kérem, ez nem volt illendő. - és valóban nem? Egyszer az életben jogom van igazat mondani. Talán adhatnék neki egy esélyt. Mi a legrosszabb, ami történhet? Elkotyogja valakinek, milyen szívtelen vagyok? Ám legyen. - Tisztában vagyok vele, hogy milyen volt. - és megint csak a fránya múltidő, de a fenébe ezzel, nem fogok tovább tettetni, mennyire irtózom még a társaságától is, így, hogy mozdulatlan, mint egy kitömött állat, amit kiállítanak és még csak rá sem néznek, nemhogy megérintik, vagy beszélnek hozzá. Nem érdemli meg, hogy itt legyek. Azt sem, hogy ő itt legyen. Ha valakinek kívántam a halálát valaha, az ő.
Nem tulajdonítok neki nagyobb fontosságot, hogy elfordítja az arcát, mint annak, hogy én fordítom el az enyémet, szégyenkezhetünk a saját reakciónkon, de nem sok értelmét látom. Ivory-nak mondani sem kellett volna, akkor is tudnám, mit gondol. Minden épeszű lány így vélekedne. - Nem én leszek az, aki ítélkezem feletted, Ivory. - s ezt őszintén kijelenthettem. - Vannak emberek, akik nem érdemlik meg az életet, mert másokét teszik tönkre vele. Vannak emberek, akiknek szenvedniük kell, mert nem elég erősek és bátrak, hogy ellenszegüljenek. Vannak, akik egész életükben titkokat őriznek, hogy a világ ne gyűlölje meg őket. - menni akartam, de ezeknek a szavaknak itt kellett maradniuk. Azt sem bántam volna, ha Yaxley is meghallja. - Szörnyűségeket mondunk, de igazat.
Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Ivory Dolohov
I have got magic power. I'm a witch.
Ivory Dolohov
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 19


Eloisia & Ivory Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eloisia & Ivory   Eloisia & Ivory EmptyKedd Nov. 01, 2016 4:36 pm

Eloisia & Ivory
It's one of my theories that when people give you advice, they're really just talking to themselves in the past

A dicséret íztelen. Nem jelent semmit, talán még egy kicsit kesernyés is lenyelni, mert Eloisiával ellentétben én ismerem az utat, amit bejártam, és egy ideje már összekuporgattam annyi bátorságot, hogy legalább magamnak ne hazudozzam folyton. Eloisia merésznek képzel, és nem is fogom ebben a hitében megingatni, noha elárulhatnám, valójában mennyi gyávaság szorult belém. Félelmek bilincsében élek ma is; ha legszívesebben ordítanék, felpofoznék valakit vagy a képébe vágnám az igazságot, akkor sem teszek mást, csak mosolygok. De – mert a legtöbb dolognak több arca van – bírok a gyáva ember körmönfontságával. Mérget csepegtetek – oh, igazi asszonyi fegyver -, miközben a szemem és az ajkam a méz édességével bájol. A félelmeim ragadtatnak erre, ha bátor volnék, pont a cselekvésre ösztönző szikrát veszíteném el.
-…mert alábecsülnek – nevetek. Igazság szerint őt sem értékelik annyira, mint amennyit valójában ér, csak azért, mert nő. Én annyival vagyok szerencsésebb helyzetben, hogy még egy csapást mért rám a sors: amellett, hogy nőnek születtem, még vak is vagyok.
- Az illem szabályaihoz való kényszeres megfelelést kifelejtetted – csóválom a fejem, súlytalan cinikussággal hangomban. Már mindketten túl sokat mondtunk ahhoz, hogy vissza lehessen szívni szavainkat. Ez a biztonság érzetével töltött el.
Mikor megszólal, ismét felé fordítom az arcomat, és elcsodálkozom rajta, hogy fiatal korunk ellenére mennyi és mennyi keserűséget dédelgetünk magunkban. Minden őszinte szava erről árulkodik, és hihetetlen a kontraszt a szerepet játszó, édes mosolyú Eloisia és az igazi között. Ez pedig megijeszt, mert tükröt tart elém, amiben a saját csúnyaságomat látom. Én is ilyen vagyok, és ez borzalmas.
- És te melyik vagyok a háromból? – vonom fel kérdőn a szemöldököm. – Titkokat a titkokért cserébe. Egész jó játék, nem? Elárulsz nekem valamit, amit hét lakat alatt őrzöl, aztán én is megsúgok neked valamit, amit nem ok nélkül rejtegetek mások elől. Mit szólsz hozzá?

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Ajánlott tartalom

♦ Everybody has secrets. ♦




Eloisia & Ivory Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eloisia & Ivory   Eloisia & Ivory Empty

Vissza az elejére Go down
 
Eloisia & Ivory
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Eloisia & Thorin
» Ivory keresettjei
» Emmeline & Ivory
» Ivory & Levin
» The funeral of Mr. Montague - Freya & Ivory

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Order Of The Phoenix :: Játéktér :: Lezárt játékok-
Ugrás: