KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
The Order Of The Phoenix

Happiness can be found even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light.


 
Légy
te is tekergő!
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!

Minden, ami fontos lehet.

♦ Kérünk mindenkit, mielőtt regisztrál, olvassa el a szabályzatot és lessen be a canon, illetve keresett listába, hátha valaki elnyeri a tetszését.
♦ Amint valaki felszabadul, fel fogjuk tüntetni.
♦ Karakterlap elkészítésére, főleg a canon karaktereknél és a keresetteknél 1 hét áll rendelkezésetekre, majd ha semmi jelzést nem kapunk, a regisztráció törlésre kerül. Ez vonatkozik az elfogadott karakterekre is: 1 hónap inaktivitás után a canonok átvehetővé válnak. Ha valakinek kell idő a lap elkészítéséhez, vagy az íráshoz, az kérem jelezze előre, hogy tudjunk róla!
♦ Varázslény karaktereket nem fogadunk el, csak különleges esetekben! Canon karakterek, vagy engedélyezett keresettek esetében lehetséges, saját nem! Megértéseteket köszönjük!
Várva várt karakterek

Lucius Malfoy Marlene McKinnon Narcissa Malfoy Bellatrix Black Dorcas MeadowsRemus Lupin Evan Rosier Arthur Weasley Molly Weasley Andromeda Tonks Edward Tonks Sybill Trelawney


Cseverésző tekergők



Ki kapja a házkupát?

109 169 147 36

Tekergők csoportra bontva
Griffendél : 0 fő
Mardekár : 2 fő
Hollóhát : 0 fő
Hugrabug : 1 fő
Halálfaló : 10 fő
Boszorkány : 13 fő
Varázsló : 7 fő
Főnix Rendje : 15 fő



Reggeli Próféta legfrissebb hírei


Severus & Cassandra Vnk87Om
Tovább...

Ki van itt?
Tekergő lelkek gyűjteménye
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (27 fő) Csüt. Aug. 03, 2017 10:28 am-kor volt itt.


Legutóbbi témák
» Mayra Rosier
Severus & Cassandra Emptyby Mayra Rosier Hétf. Május 29, 2017 4:37 pm

» #Deveroux placc: Deveroux, Bones, Cavelier
Severus & Cassandra Emptyby René Deveroux Vas. Május 28, 2017 9:23 pm

» Lily & Severus
Severus & Cassandra Emptyby Lily Potter Szomb. Május 27, 2017 10:22 pm

» Nigel & Emmeline - Nászút
Severus & Cassandra Emptyby Emmeline Flamel Szomb. Május 27, 2017 9:49 pm

» Lily & Peter - london egy elhagyatott szegletén
Severus & Cassandra Emptyby Lily Potter Szomb. Május 27, 2017 5:50 pm

» Richard & Gideon - 2016 decembere
Severus & Cassandra Emptyby Gideon Prewett Szer. Május 24, 2017 12:41 pm

» Ahol a madár se jár
Severus & Cassandra Emptyby Devorah Harmsworth Vas. Május 14, 2017 10:05 pm

» Gwenog & Emmeline
Severus & Cassandra Emptyby Gwenog Jones Pént. Május 12, 2017 2:11 am

» Reg & Jess
Severus & Cassandra Emptyby Regulus A. Black Kedd Május 09, 2017 11:03 am

» Remus & James
Severus & Cassandra Emptyby James Potter Vas. Május 07, 2017 9:25 pm

» Lacock :: James & Voldemort
Severus & Cassandra Emptyby James Potter Vas. Május 07, 2017 7:56 pm

» KÉSZ VAGYOK!
Severus & Cassandra Emptyby Jessamine Shafiq Kedd Május 02, 2017 1:37 am

» Silhouette FRPG
Severus & Cassandra Emptyby Vendég Vas. Ápr. 30, 2017 12:45 pm

» Nathan & Felicity - valahol....
Severus & Cassandra Emptyby Felicity Nott Szomb. Ápr. 29, 2017 1:40 pm

» Jonah körözöttjei
Severus & Cassandra Emptyby Jonah Dowson Csüt. Ápr. 27, 2017 6:58 pm


Megosztás
 

 Severus & Cassandra

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet


Hello darling, my name is
Severus Snape
I have got magic power. I'm a wizard.
Severus Snape
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 107


Severus & Cassandra Empty
TémanyitásTárgy: Severus & Cassandra   Severus & Cassandra EmptySzer. Ápr. 27, 2016 11:18 am

Cassandra & Severus

Dühöngve lököm le az irataimat az asztalról, sétálok a szobámban fel-alá, átkozva magamat, hogy elengedtem. Ha bárki is értesül a történtekről - nem számít, melyik oldalról - hatalmas bajba keveredem, és az ő megkímélt élete lehet az enyém ára. Valóban képtelen lennék megmondani, egyáltalán mi játszódott le bennem, mikor megláttam, amint a dolgaim között kutakodik, de annyi biztos, hogy semmi férfias bátorság nem szorult belém abban a pillanatban. Ki kellett volna törölnöm az emlékeit, méghozzá késlekedés nélkül. Talán még most sem lenne teljesen késő, viszont nagy valószínűséggel nem tudnék feltűnés mentesen bejutni a szobájába, vagy bárhová, ahová elrejtőzött. Márpedig nem hiányzik, hogy felhívjam magamra bárkinek is a figyelmét, így is szerencsém van, ha nem vették észre amint kiszáguld az ajtómon.
Csodálatos.
Körülnézek a szobámban: csupán pár vércsepp került a padlóra. Felkapok egy eldobható törlőkendőt és pár mozdulattal eltüntetem az összeset, részben mert nem vágyom a látványukra, részben mert nem tudhatom, mikor nyit be valaki. Nem mintha annyian mernének a szobámban zaklatni, maximum Vance térne vissza, vagy Dumbledore, akinek elmondta a történteket.
Tudom hogy sejtették, viszont eddig semmi sem bizonyította, hogy közéjük álltam. Ez lehet az egyetlen oka annak, hogy itt taníthatok, hacsak Albus nem gondolja úgy, hogy ártalmatlan vagyok. Mindig is olyan megértő volt, mindenek előtt a tudásában bízott, csak nehogy egyszer ráfázzon, ahogy a mai napon én is.
Épp kezdenék összepakolni, mikor kopogás szakítja félbe a kezdődő nyugalmamat. Azonnal előhúzom a pálcámat és elindulok az ajtó felé.
- Ki az? - kérdezem mogorván, kissé hangosabban a kelleténél, elvégre még nem vagyok egészen hallótávolságban, és nem szándékozom csak úgy kinyitni az ajtót.

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Cassandra Avery
I'm the the cleverest all of you. Slytherin.
Cassandra Avery
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 51


Severus & Cassandra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Severus & Cassandra   Severus & Cassandra EmptySzer. Ápr. 27, 2016 1:01 pm



Severus&  Cassandra



Épp a klubhelyiség fele tartottam, mikor hirtelen szemtanuja lettem egy egész furcsa jelenetnek. Elsőre nem is akartam elhinni, amit a szemeim tártak abban a pillanatban elém. Az SVK tanárnőnket nem valami gyakran lehet idelent látni, ilyen állapotban, meg pláne nem. Mintha.. valaki alaposan ellátta volna a baját. Csupa véres karcolásokkal volt tele a teste.. kinek lenne érdeke ártani neki, futott végig hirtelen a fejemben a kérdés. Nem akartam, hogy meglásson, bármennyire is kíváncsi voltam a miértekre, már csak azért sem, mert szerencsémre, vagy épp ellenkezőleg szerencsétlenségemre szemtanuja lehetettem annak, hogy voltaképpen honnan is jött ki ilyen állapotban. Úgyhogy, inkább elrejtőztem az egyik fal mögé, legalábbis addig, míg eltűnt a látóteremből.
Severus. Hogy tehetted ezt, de a legfontosabb kérdés inkább az lenne, hogy miért? Az átok.. amit a tanárnőn láthattam, villant be a felismerés,  az ő átkára is pontosan illett. Elgondolkodtam, hogy jó ötlet lenne-e a részemről, ha most bekopognék hozzá, hiszen joggal hihetné azt is, hogy a tanárnő jött vissza.. végül a kíváncsiságom felülkerekedett rajtam, úgyhogy lassú, kimért léptekkel az ajtója elé sétáltam, majd kopogni kezdtem rajta. Miss Vance kétlem, hogy kopogna, illetve kicsit azt is, hogy szánt szándékkal vissza jönne még a jövőben ide, szóval Severusnak nem lehet oka arra, hogy rá gyanakodjon a kopogó kilétét illetően.
Nem kellett sokat várnom a kérdésére, hamarosan ki is szűrődött az ismerős hang az ajtó túlsó feléről.
- Cassandra - felelem a tőlem telhető legmagabiztosabban. Nem féltem tőle. Szó sem volt ilyesmiről, hanem sokkal inkább aggódtam miatta. És szerintem volt is okom így érezni.
ζ stand by you ζ to ma friend ζ words ©redit

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Severus Snape
I have got magic power. I'm a wizard.
Severus Snape
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 107


Severus & Cassandra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Severus & Cassandra   Severus & Cassandra EmptySzer. Ápr. 27, 2016 3:57 pm

Cassandra & Severus

Mikor valaki bekopogtat hozzám, érthetően a legrosszabb lehetőség fut át az agyamon. Megteszem az egyetlen szükséges óvintézkedést: készen állok rá, hogy amint az ajtó kitárul, átkok sorait zúdítsam Vance-re, vagy bárkire, aki rám tör. Ehelyett a kis Avery hangját hallom - bár nem vagyok biztos benne hogy tényleg így van, vagy a képzeletem játszik velem.
Gyors pillantást vetek a szobámban lógó tükörre, keresve a dulakodás esetleges nyomait, amit nem szabadna látnia. És valóban: az adrenalin annyira tompította az érzékeimet, hogy eddig fel sem fogtam a sérüléseimet. Az orrom eltört, ami bizonyára kedvére lenne a diákoknak, emellett van pár kék-zöld foltom is, mivel a kis kotnyelesnek sikerült szépen a falhoz vágnia, miután megsebesítettem. Az, hogy néhány papír még mindig a földön hever, igazán másodlagos tényező.
Mindennek ellenére nem kell sokat gondolkoznom rajta, beengedjem-e a mardekáros lányt. Jó esetben ő az egyetlen, aki szemtanúja volt a történteknek, azonban ha más is tudomást szerzett róla, ő lesz az, aki neveket sorolgat majd. Emellett, természetesen, kénytelen leszek kitörölni az emlékeit.
Anélkül hogy válaszolnék, egyszerűen csak beengedem, és gondosan becsukom utána az ajtót.
- Mit szeretnél? - fordulok felé kíváncsian, egyből a lényegre térve.
Jóllehet először jár a lakosztályomban, talán megérti, ha ezúttal nem szándékozom körbevezetni a helyiségekben. Ehelyett folytatom a pakolászást - már nincs sok hátra -, majd mikor ezzel is végeztem, helyet foglalok a kanapén és gyógyítani kezdem magamat. Ha eddig nem ült volna le, intek neki, hogy csatlakozzon.

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Cassandra Avery
I'm the the cleverest all of you. Slytherin.
Cassandra Avery
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 51


Severus & Cassandra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Severus & Cassandra   Severus & Cassandra EmptySzer. Ápr. 27, 2016 11:56 pm



Severus&  Cassandra



Rögtön azután, hogy kimondtam a nevemet, ismét kételkedni kezdtem egy pillanatra az általam meghozott döntés helyességében. Talán, nem kellene zavarnom, lehet én lennék most az utolsó ember, akit per pillanat szívesen fogadna. Mindegy, megfutamodni már nem fogok. Távozni később is tudok, nemde? Kívéve abban az esetben persze, ha a pálcájával az ujjai között fog ajtót nyitni és egy átokkal fogadni.. de szerencsére erre nem került sor.
Amint ajtót nyitott, elsőre próbáltam elrejteni az aggodalmamat előtte és úgy tenni, mintha az ég világon semmit nem láttam volna az előbb, de nem hiszem, hogy annyira tökéletesre sikerült volna az álcám. Pocsékul festett. Mikor intett, hogy bemehetek, óvatosan átléptem a lakosztályának küszöbét, majd tettem is néhány lépést befele. Alig láthatóan gyorsan körbe pillantottam a helyiségben, tekintetemmel dulakodás jeleit kutatva, de néhány földön heverő papírfecnin kívül más furcsaságot nem észleltem.
- Jól vagy? Mi történt az.. imént?- Fogalmam sem volt arról, hogy miként kezdhetnék bele, de annak nem sok értelmét láttam, hogy kerülgessem a forró kását a végtelenségig. Úgy hogy végül, inkább belecsaptam a lecsóba, lesz, amit lesz alapon. - Épp a klubhelyiség fele tartottam, mikor észrevettem Miss Vance-t. Ő nem látott meg engem, ahogy más sem járt erre. - Teszem hozzá, még egy rövidke megjegyzést is hozzátéve az előbbiekhez, közben pillantásommal természetesen végig figyelve az ügyködéseit is. Amint helyet foglalt a kanapén, én is követtem a példáját és leültem melléje.
ζ stand by you ζ to ma friend ζ words ©redit

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Severus Snape
I have got magic power. I'm a wizard.
Severus Snape
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 107


Severus & Cassandra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Severus & Cassandra   Severus & Cassandra EmptyCsüt. Ápr. 28, 2016 11:28 am

Cassandra & Severus

Amint beengedtem, már folytatom is a pakolászást. A Roxfortban mindenki ismerhet annyira, hogy ne vegye sértőnek, vagy udvariatlannak az effajta szokásaimat - tekintve, mennyi ember jár a nyakamra nap mint nap, mégsem várhatják el, hogy minden egyes alkalommal felfüggesszem az aktuális teendőmet. Dumbledore sem áll mindig kint a csokibéka erkélyen.
A szobában lévő szekrények üveglapján tökéletesen látom a tükörképét, így még csak el se kell fordulnom, hogy szemmel tarthassam, amint körülnéz. Nem abban az időszakban élünk, mikor repesek az örömtől, ha valaki a hátam mögött áll, bár rám ez eddig sem volt jellemző.
- Miss Vance nem tud uralkodni a kíváncsiságán - felelem hidegen, mégis olyan könnyedén, mintha csupán egy kitessékelésről lett volna szó köztünk. Azonnal eszembe jut, hogy akár célzásnak is vehetné, elvégre bizonyára faggatózni jött, mégsem javítom ki magam. Részben úgy gondolom, túlságosan bízik bennem ahhoz, hogy igazán ráijeszthessek, részben pedig azt se bánnám, ha egy kicsit nyugtalanabb lenne velem kapcsolatban. Nem olyasvalaki vagyok, aki képes igazi, felhőtlen, mézes-mázas barátságokra, jobb ha ezzel tisztában van. Jobb előbb csalódni, mint utóbb.
Amint minden a helyére kerül, magamat is kényelembe helyezem, és a törött orromat kezdem el gyógyítani. Cassie látszólag zavartalanul foglal helyet mellettem, annak ellenére is, hogy szemtanúja volt az imént történt konfliktusnak.
- Az előbbi kérdésedre válaszolva pedig jól vagyok. És te? - Immár egyenes orral fordulok felé, csak az alatta lévő vér árulkodik arról, hogy történt volna bármi is. Na meg persze a fallal való találkozásom más, egyenlőre halvány nyomai. Ilyen apróságokkal ráérek később is foglalkozni.

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Cassandra Avery
I'm the the cleverest all of you. Slytherin.
Cassandra Avery
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 51


Severus & Cassandra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Severus & Cassandra   Severus & Cassandra EmptyCsüt. Ápr. 28, 2016 3:47 pm



Severus&  Cassandra



A szavak között keresgélve próbáltam előállni egy normális válaszszerűséggel. Ismertem őt már egy ideje, szóval azt könnyen meg tudom emészteni, hogy egyáltalán nem tolerálja ha mások beleszólnak a dolgába, de ezt az egészet azért, egy kicsit soknak tartom. Nem kellett volna ennyire elengednie az indulatait. Ebből még baj lesz. Persze nem ítélkezhetek felette, még elhajtana a végén..
A szavaiból lazán kivehettem, hogy egyáltalán nem akar beszélni a történtekről. Mintha egy mondattal le akarná zárni az egész témát. Sőt, egyfajta kitessékelést is éreztem a szavai mögött. De, persze én minderről inkább nem akartam tudomást venni.  Helyette inkább egy felvont szemöldökkel reagáltam rá.
- Oké, én értem.. viszont ez még nem ok arra, hogy átkot is szórj valakire. Mármint, pont azt.. ennek következményei is lehetnek. Milyen példát mutatsz így a diákjaidnak ezzel? - Csempészek a szavaim végébe némi humort is, közben cümmögve ingatva a fejemet.
Nem vagyok a rokona, hogy jogom legyen leróni a fejét, de igazából még ha az lennék, sem valószínű, hogy megtenném, mindössze a kíváncsiság beszélt belőlem. Miss Vance nagyon nagy borsót törhetett az orra alá, hogy ennyire kiborult nála a bili. Bár, Severus amúgyis néha elég hamar fel tudja kapni a vizet.
Azon voltam, hogy kívülről ne látszódjon az az apró aggodalom, ami még maradt bennem a történtek után. Különben sem bántana engem, vagy megtenné? Bíznom kell a megérzéseimben, amelyek a nem fele noszogatnak engem.
- Ahha, azt el tudom képzelni. - Mondom irónikusan, mikor azt kezdi el hangoztatni, ő mennyire jól van. Végülis, az orra már nincsen eltörve.. de én nem erre gondoltam és ő ezt nagyon is  tudja.
ζ stand by you ζ to ma friend ζ words ©redit

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Severus Snape
I have got magic power. I'm a wizard.
Severus Snape
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 107


Severus & Cassandra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Severus & Cassandra   Severus & Cassandra EmptyCsüt. Ápr. 28, 2016 5:27 pm

Cassandra & Severus

Fogalmam sincs, minek köszönhetem ezt az elvakult bizalmat irányomba, elvégre attól függetlenül hogy mennyit beszélgettünk ez alatt az egy-két év alatt, látnia kell, milyen vagyok valójában. Lehetséges, hogy ennyire naiv lenne? Más indokot nem látok rá, hacsak nem makacsul próbálja figyelmen kívül hagyni a valóságot, és bebeszéli magának, hogy jó ember vagyok. Nem tudom, melyik elviselhetetlenebb: a tudat, hogy ő is csalódni fog bennem, vagy hogy mindeddig nem került rá sor. Úgy érzem, mintha folyamatosan meg kéne játszanom magamat, azonban - szerencsére - több öntudat szorult belém, mintsem másodjára is eljátsszam ugyanazt valaki kénye-kedvéért.
A poénját csupán egy mosollyal nyugtázom, hisz tudom, a többi részét mind komolyan gondolja. Inkább ez a vicces. Gondolatban egyre jobban dühítem magam, csakhogy mikor rápillantok, azonnal megenyhülök. Komolyan egy tizenéves kislányra akarok ráijeszteni?
- Más oka is van, Cassandra - felelem egy fokkal kedvesebben, félmosollyal az arcomon. - Ha ennyire ragaszkodsz hozzá elmondhatom, úgyis ki kell törölnöm az emlékeidet. - Hozzám képest egész óvatosan sikerül közölnöm, bár a szemem se rebben. Végül is nem olyan rossz dolog ez, neki is jobb, ha nem lesz előtte a több sebből vérző Emmeline képe, miközben SVK órán csücsül.
- Nem kell megrémülnöd, csak Miss Vance-t fogod elfelejteni és a beszélgetésünket - teszem hozzá, hátha ez javít a helyzeten, bár amilyen hangsúllyal sikerül megvalósítanom, kétlem. - A saját érdekedben.
Na jó, felesleges próbálkoznom: ha valaki, hát én biztosan képtelen vagyok megnyugtató lenni.

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Cassandra Avery
I'm the the cleverest all of you. Slytherin.
Cassandra Avery
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 51


Severus & Cassandra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Severus & Cassandra   Severus & Cassandra EmptyPént. Ápr. 29, 2016 10:08 pm



Severus&  Cassandra



Lehet, néha túlzásokba esem. Lehet nem kellene ennyire bíznom benne, ennyire hinnem abban, hogy a szíve mélyén jó is lakozik benne. Talán, valóban van egy része, ami már visszavonhatatlanul beszennyeződött és amit nem lehet, csak úgy eltávolítani.. ő nem.. egyszerű és ezzel tisztában is vagyok. Hiszen, ha bedühödik, robban, akár a bomba. Az iménti példa is ezt igazolta. Viszont nem.. nem, nem adhatom meg neki azt az örömöt, hogy felhagyok ezzel a .. bármi legyen is ez, amit éppen műveltem. A megérzéseim nem csalnak. A bátyám viselkedését is ki kellett váltania valami külső tényezőnek, például a szüleinknek..! Önszántából biztos nem fordult volna el tőlem. Meglehet, hogy részben Severusban is őt látom. Talán egy részem, azt szeretné megakadályozni, ami Sean esetében nem sikerült. Pont ezért sem hagyhatok fel ezzel az akármivel.
És mikor, már egy apró reménysugárka jelent volna meg a szemeimben, az is kiderült, hogy egyáltalán nem bízik meg bennem. Sőt, annyira nem bízott bennem, hogy a rögtönzött mesedélutánját követően, el is akarja majd feledtetni velem mindazt, amit megosztott velem.
- Hogy mit akarsz tenni? Neked teljesen elment az eszed! - Szökök fel hirtelen a kanapéról. Nem kérdésnek szántam az utolsó mondatomat, hanem egyszerű ténymegállapításnak. Illetve egyfajta felszólításnak is, hogy térjen már észhez. - Jó tudni, hogy ennyire megbízol bennem. Talán, ez is a Te legnagyobb problémád. Néha igazán elkezdhetnél bízni is emberekben, lehet még kellemes csalódás is érne a végén. - Fagadtam ki, közben hirtelenjében hátat is fordítva neki. Nem tudom, konkrétan mi is válthatta ki mindezt belőlem, mindenesetre ha visszatartottam volna, itt helyben robbanok fel a bennem felgyülemlett dühtől. Az a tettetettt nyugodtság, ahogy próbálta beadagolni nekem a dolgot, már az is bepöccentett.
A kezeimet a hajamba túrva próbáltam összeszedni magam és lehiggadni.
- Arra nem gondoltál véletlenül, miközben megfogant ez a remek terv a fejedben, hogy Dumbledore-hoz is mehettem volna ahelyett, hogy ide jönnék? - Fordulok aztán ismét vissza hozzá viszonylag lenyugodva, közben felvont szemöldökkel méregetve őt.
ζ stand by you ζ to ma friend ζ words ©redit

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Severus Snape
I have got magic power. I'm a wizard.
Severus Snape
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 107


Severus & Cassandra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Severus & Cassandra   Severus & Cassandra EmptyVas. Május 01, 2016 7:50 pm

Cassandra & Severus

Talán nem fejeztem ki magam elég nyomatékosan. Talán nem gondol bele, hogy nem kevesebb, mint 7 teljes év van köztünk, nem mellesleg a tanára vagyok; esetleg elfelejtkezett róla, hogy mit látott az imént. Bárhogy is legyen, ezúttal túllépett egy határt, amit nem lett volna szabad. Az arckifejezésem pillanatok alatt fagyossá válik, bár a harag egyetlen apró szikrája sem jelenik meg rajta.
A pálcám, mint eddig, nyugodtan tartom a kezemben, és szinte merengve nézek Cassandra szemébe. Ilyen a vihar előtti csend. Hosszú ideig ülök némán, érezhetően nem amiatt, mert nem találom a szavakat. A levegőben vibrál a feszültség.
- Ülj vissza, Cassandra - szólalok meg végül csendesen, ám annál vészjóslóbban. Nem számít, hogy róla van szó, egyetlen diákomtól sem tűröm el ezt a hangnemet. Pontosabban senkitől nem tűröm el ezt a hangnemet, és ha nem értené, majd én segítek neki feldolgozni.
Teljesen elment az eszem, amiért mindkettőnk életét óvom azzal, ha kitörlöm az emlékeit, és én bolond ezt látom a kézenfekvő megoldásnak? Mégis miből gondolja, hogy a mai világ annyira megbízható, mikor minden tizedik ember sodródik az öntudat határára vagy a fájdalmai miatt, vagy azért, mert irányítják nap mint nap? Igen, az újságok elhallgatnak és hazudnak, de ezekről tudnia kell. Mindenki csak és kizárólag magára számíthat. Ez a háború előtt is így volt, hát még a kellős közepén.
Kivárom, amíg helyet foglal, addig eszem ágában sincs beszélni. Ellenkező esetben, ha elindul az ajtó felé, kénytelen leszek visszatartani.
- Nincs választásom. - Minden egyes szót kihangsúlyozok, miközben továbbra is keresem a tekintetét. Muszáj lesz megértenie. Nem akarom erőszakkal rákényszeríteni, és szerintem ő sincs ezzel másképp. - Te beszélsz nekem bizalomról, mikor ugyanúgy nem hiszed el, hogy ezt kell tennem?

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Cassandra Avery
I'm the the cleverest all of you. Slytherin.
Cassandra Avery
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 51


Severus & Cassandra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Severus & Cassandra   Severus & Cassandra EmptyVas. Május 01, 2016 11:12 pm



Severus&  Cassandra



Akkor ott, abban a percben, mikor kiadtam magamból mindent, egyszerüen nem érdekelt a szavaim következménye. Helyette inkább úgy éreztem, ki kell mondanom magamból mindezt, mert teljesen felidegesített azzal, hogy mennyire képtelen egy apró bizalmat is mutatni felém, vagy bárki más felé. Azt is felfogtam, hogy manapság mennyire pocsékak az életkörülmények. Senkiről sem lehet elsőre megállapítani, hogy nem-e áll valamiféle átok befolyása alatt.. de pont ezért is kellenek emberek, akik tartják bennünk a lelket. Úgyhogy, csak egy aprócskát bántam meg, hogy voltaképpen az imént túlléptem egy határt, amit nem kellett volna.
Severus persze egy szót sem szólt, egészen addig, míg látszólag le nem higgadtam. Néha, annyira tud idegesíteni ez a nyugodtsága. Mármint, egyáltalán nem tűnt nyugodtnak, s pont ez az.. inkább dühöngené ki ő is magát rajtam és adná ki az összes baját magából, hogy aztán túl tudjunk lépni mindenen és lezárhassuk a dolgot. S a legfontosabb, hogy ne akarja elfeledtetni velem a történteket.
Nem akartam leülni, de végül beláttam, hogy ha nem teszem meg, valószínüleg ő maga fog nem valami kellemes módon visszaültetni engem a kanapéra, úgyhogy inkább visszahuppantam, ám ezuttal jóval távolabb tőle. Lábaimat lazán keresztbe tettem, illetve a kezeimet is karba fontam magam előtt. Eszem ágában nem volt elnézést kérni tőle az előbbiekért. Ahogy a tekintetét is igyekeztem elkerülni.
- Választás mindig van. - Mondom, közben az egyik szekrényt tüntetve ki figyelmemmel, ahelyett, hogy rá néznék.
- A kettő nem ugyanaz. S különben is, mitől lesz egyáltalán jobb az, ha elfelejtek mindent? Nem akarsz véletlenül rózsaszín felhőket is ültetni a fejembe.. meg egyszarvúkat? - Kérdeztem vissza. Nem, nem tudtam felfogni azt, hogy miért tarthatja ennyire szükségszerűnek, hogy elfeledtesse velem az általam látottakat. Itt nem a körülöttünk levő világról van szó, hanem egyedül róla és rólam. És Miss Vance-ről. Nem teljesen mindegy az neki, hogy mit fogok majd gondolni a tanárnőről a következő SVK órán?
ζ stand by you ζ to ma friend ζ words ©redit

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Severus Snape
I have got magic power. I'm a wizard.
Severus Snape
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 107


Severus & Cassandra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Severus & Cassandra   Severus & Cassandra EmptySzer. Május 04, 2016 4:45 pm

Cassandra & Severus

Hiába ül vissza, mondhatni tudomást sem vesz rólam. Először nem tudom pontosan hogy azért, mert nem egészen biztos benne hogy jól gondolkozik, vagy túlságosan dühös rám ahhoz, hogy akár csak a szemembe nézzen. Persze, amint újból rákezd egyértelművé válik számomra, hogy határozottan csak az idegességének köszönhetem ezt a szívélyes bánásmódot.
Megszoktam már.
A combomra könyökölök és fáradtan támasztom meg a fejemet, azon gondolkozva, létezik-e helyes válasz egy sértett kamaszlány elképzeléseire. Vágyálmaira. Ebben a világban muszáj lesz felvennie a tempót: gyors ütemben fog rájönni, hogy igenis van, mikor a lehetőségek valójában csak illúziók. Mindig csak egyetlen döntés áll előttünk, attól függően, kik vagyunk. Én pedig egy csúnya, gonosz halálfaló vagyok, és kénytelen leszek úgy is viselkedni, ehhez pedig az első lépés - bizony - az emlékeinek a kitörlése. Hiba lenne másképp cselekedni, márpedig a hibákat manapság senki sem tűri el.
- Később majd megérted, miért van rá szükség, hogy ezt tegyem - pillantok fel rá komolyan, keresve a tekintetét. - Biztosíthatlak afelől, hogy így lesz a legjobb és a legbiztonságosabb.
Kiegyenesedem és várakozóan figyelem tovább, addig, amíg végre a szemembe nem néz.
Megtehettem volna, hogy minden egyéb hozzáfűzni való és figyelmeztetés nélkül egyszerűen csak csinálom, amit kell, mégis inkább ezt választottam: végighallgattam a naiv ellenvetéseit, eltekintettem a hangnemtől, ami rám nézve felháborító. Megadtam neki a kellő tiszteletet egy olyan helyzetben, amiben bárki más valószínűleg nem tette volna meg. Kár, hogy nem lesz ideje mindezt végiggondolni, akkor talán idővel rájönne, hogy ez volt a maximum.
- Szeretnél még valamit kérdezni?

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Cassandra Avery
I'm the the cleverest all of you. Slytherin.
Cassandra Avery
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 51


Severus & Cassandra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Severus & Cassandra   Severus & Cassandra EmptySzomb. Május 14, 2016 12:15 am



Severus&  Cassandra



Belül majd' felrobbantam az imént felgyülemlett idegességtől. Vajon hogy képes ilyen  higgadt maradni, míg én legszívesebben most rögtön felpattannék,  magam mögött hagynám a lakrészét, és természetesen meg sem álnék a klubhelyiségig, megkockáztatva mindezzel a lehetséges következményeket is, amit abban az esetben kapnék tőle.  Mert biztos nem nézné el csak úgy, hogy lelépjek, főleg az emlékeimmel együtt.. A csudába, miért kell neked ennyire konokul ragaszkodnod ahhoz az elképzelésedhez, hogy mindenképpen ki kell töröld az emlékeimet, Severus? Kétlem, hogy a közeljövőben valaki pont az én emlékeim között akarhatna túrkálni.. s ha mégis, pont erről? Ugyanmár, annak nagyobb esélyét látom, hogy a Mágiaügyi Miniszter holnapra hippogriffeket rendeljen a tiltott rengetegbe..
Végül, egy igencsak hosszúra elnyújtott duzzogás után, egy afféle megadó mozdulatként visszafordítom a fejemet az irányába, majd szemöldökeimet felvonva szkeptikusan hallgatom végig a mondanivalóját.
- Ahha. - Bólogatok, kb úgy mint aki imperius átok hatása alatt állt. - Persze, oké. Rád hagyom, mert te vagy a rangidős, de főként azért, mert amúgy sem lenne más választásom. - Ha el akarja feledtetni, legyen. Tegye meg. Ha valóban mindenáron azt akarja elérni, hogy én is csalódjak benne.
- Hogyha már úgysem fogok emlékezni rá.. esetleg megoszthatnád, miért szórtál átkot Miss Vance-re. Ha akarod, nem muszáj megtenned persze.. - Ragaszkodom az utolsó remény darabkához is, még úgy is hogyha csak egy pár másodperc erejéig fog tartani, de legalább addig is tisztában lehetek a miértekkel.
ζ stand by you ζ to ma friend ζ words ©redit

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Severus Snape
I have got magic power. I'm a wizard.
Severus Snape
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 107


Severus & Cassandra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Severus & Cassandra   Severus & Cassandra EmptySzomb. Május 21, 2016 12:13 pm

Cassandra & Severus

Ha tudná, mibe tenyerelt bele az imént, biztosan nem venné ennyire félvárról a dolgot. Igyekszem nem hibáztatni ezért, sőt, örülni, hogy legalább őt biztonságban tudhatom majd, amint eltüntettem az emlékeit.
Halvány bólintással veszem tudomásul a beleegyezését, innentől kezdve nincs min vitatkoznunk. A pálcám már a kezem ügyében van arra az esetre, ha megpróbálna elmenekülni, vagy ha egyszerűen csak minél előbb túl akarna esni a dolgon. Elvégre eddig nem úgy tűnt, hogy kíváncsi a részletekre - kissé meg is lep, mikor az előbbi reakcióját meghazudtolva rákérdez.
Elgondolkozva szemlélem, azon tanakodva, hogy mennyire legyek konkrét. Végül úgy döntök, hogy ha már felajánlottam neki az igazságot, ráadásul perceken belül úgyis elveszíti az ezzel kapcsolatos emlékeit, megérdemel annyit, hogy elmondjam neki.
Sóhajtva ejtem a kanapé támlájára a karomat, szinte átkarolva Cassie-t, a szabad kezemmel pedig úgymond lenémítom a beszélgetésünket. Még csak az hiányzik, hogy más is tudomást szerezzen erről.
- Gondolom hallottál a halálfalókról és Voldemortról - kezdek bele lassan, óvatosan. Nem áll szándékomban felzaklatni, hisz abból csakis rossz sülhet ki. - Közéjük tartozom. Nem úgy, ahogyan gondolod; csupán bájitalokat készítek és hasonló, ártalmatlan ügyeket intézek.
Miközben beszélek, folyamatosan figyelemmel kísérem a reakcióit, bár semmiképp sincs lehetősége elmenekülni. Többé már nem.
- Emmeline pedig... Mondhatjuk, hogy az ellenségem, szóval nem tűrhetem, hogy a szobámban kutakodjon.

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Cassandra Avery
I'm the the cleverest all of you. Slytherin.
Cassandra Avery
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 51


Severus & Cassandra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Severus & Cassandra   Severus & Cassandra EmptyHétf. Május 23, 2016 11:25 pm



Severus&  Cassandra



Igaz, neki azt mutattam, hogy beletörődtem abba, hogy ki kell törölnie az emlékeimet, valójában még élt bennem a remény egy apró szikrája azzal kapcsolatban, hogy esetleg mégsem fog sor kerülni rá. Talán meg tudom őt győzni, vagy legalábbis meg kell próbálnom újra. A vitatkozással sokra nem mennék vele szemben, azzal tökéletesen tisztában vagyok. Nem csak, hogy erősebb nálam és a tanárom, de konok is, illetve olykor hajlamos elveszteni a fejét. Mint Vance esetében, az átokkal.. mert az mindennek elmondható, csak épp racionális döntésnek nem.
Időközben a tekintetem megállapodott a pálcáján is, ami várhatóan a kéz ügyébe is lett helyezve. Naná, hogy nem hagyta volna annyiban, ha a lelépés mellett döntenék.. de nem így lett, és legnagyobb meglepetésemre, mikor ismét a történtekre tereltem a témát, az igazság reményében, nem köntörfalazott, tartotta magát az ígértekhez.
Oldalra billentett fejjel, illetve szemöldökfelvonással pillantok rá a kezdése hallatán. Halálfalók, pont én ne hallottam volna róluk, akit ŐK maguk neveltek fel? De végül, szavak helyett csak bólintottam egyet, hogy igen, hallottam róluk, mindkettőről.
Aztán, jött a csattanó, ami igazság szerint nem is ért annyira váratlanul, amint ahogy le kellett volna sújtania a hallottaknak. Ő is közülük való. Mint Sean. És mint a szüleim. És Carrow-ék a tanári karból. Tipikus. Annyira tipikus.
- Ártalmatlan ügyeket intézel? Mindegy, te legalább elismered, mit csinálsz. Sean még erre sem képes. - Jut eszembe, hogy ítélkezés helyett, inkább értékelnem kell a megnyílását, még úgy is, ha mindez csak egy rövid ideig fog tartani.. Mert azt, csak a jó ég tudja, a bátyámra milyen feladatot bízott rá "Tudjukki".
- Tartottál tőle, hogy olyasmit találna, ami.. bajba keverhetne téged? - Próbálok végig higgadt és nyugodt maradni, és közben nem elveszíteni a fejemet, tehát abba inkább bele se mertem gondolni, hogy mit találhatott volna Miss Vance itt, a lakrészében. - Oké, ennyi? Látod, fel tudom én dolgozni az igazságot infarktus nélkül is. - Próbálok némi humort is csempészni az amúgy teljesen komoly feleletembe. Nem vagyok már kislány, egy jó ideje nem..
ζ stand by you ζ to ma friend ζ words ©redit

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Severus Snape
I have got magic power. I'm a wizard.
Severus Snape
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 107


Severus & Cassandra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Severus & Cassandra   Severus & Cassandra EmptyVas. Jún. 26, 2016 10:41 am

Cassandra & Severus

Tudom, milyen családi háttérrel rendelkezik, ugyanakkor úgy gondolom, sokkal kevésbé jut el hozzá az egész lényege, ha benne él, viszont nem látja át teljes egészében a dolgok súlyát, mintha semmi kapcsolata nem lenne a halálfalókkal, és figyelne arra, amit mások mondanak. Itt minden szemszög fontos, és az, amit ő halványan érzékel belőle, közel sem elég információ. Azzal, hogy mondhatni semlegesen reagál a "vallomásomra", csupán ezt a nézetemet erősíti meg.
Seanre már nem tudok mit mondani. Úgy sem érti ezt az egészet, feleslegesen magyaráznám, hogy mindenki máshogy éli meg, valamint, hogy tulajdonképpen minél kevesebbet tud, annál biztonságosabb számára.
- Így van - bólintok. - Bár tény, hogy kevés esély van rá, hogy bárki is találna bármit. Óvatlan lennék, ha nem tettem volna meg a megfelelő intézkedéseket. Ez részben amolyan erőfitogtatás volt - tárom szét a karjaimat. - Egy figyelmeztetés, hogy ha még egyszer idemerészkedik, mire számíthat.
Persze, ez még nem minden, de nyilván nem kötöm az orrára, hogy nem egészen százszázalékos a védelmi rendszerem. Elvégre ha az lenne, be se kellett volna, hogy jusson. Sajnálatos módon azonban, úgy tűnik, lebecsültem Vance tudását.
Cassie megjegyzésére halvány mosoly lopózik fel az arcomra, de ugyanolyan hamar el is tűnik onnan.
- Nos, igen. Remélem tudod, hogy ettől függetlenül a feltételek változatlanok. - Mielőtt pedig bármit is válaszolhatna, egy intéssel kitárom a szobám ajtaját, a másik kezemmel pedig ráemelem a pálcámat, és egy óvatos széllökéssel kitessékelem a helyiségből. - Exmemoriam - suttogom magam elé, szinte fájdalmas arckifejezéssel.
Mire magához tér, az ajtó becsukódik. Immár magamra maradva a gondolataimmal, egyedül ülök a sötét szobában, azon tűnődve, vajon én elfelejthetem-e, ami az imént történt.


Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Ajánlott tartalom

♦ Everybody has secrets. ♦




Severus & Cassandra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Severus & Cassandra   Severus & Cassandra Empty

Vissza az elejére Go down
 
Severus & Cassandra
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Cassandra&Severus
» Lily & Severus
» Cassandra & Amycus
» Severus & Delia
» Cassandra & Lucius

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Order Of The Phoenix :: Játéktér :: Lezárt játékok-
Ugrás: