KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
The Order Of The Phoenix

Happiness can be found even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light.


 
Légy
te is tekergő!
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
••  Elfelejtettem a jelszavam!

Minden, ami fontos lehet.

♦ Kérünk mindenkit, mielőtt regisztrál, olvassa el a szabályzatot és lessen be a canon, illetve keresett listába, hátha valaki elnyeri a tetszését.
♦ Amint valaki felszabadul, fel fogjuk tüntetni.
♦ Karakterlap elkészítésére, főleg a canon karaktereknél és a keresetteknél 1 hét áll rendelkezésetekre, majd ha semmi jelzést nem kapunk, a regisztráció törlésre kerül. Ez vonatkozik az elfogadott karakterekre is: 1 hónap inaktivitás után a canonok átvehetővé válnak. Ha valakinek kell idő a lap elkészítéséhez, vagy az íráshoz, az kérem jelezze előre, hogy tudjunk róla!
♦ Varázslény karaktereket nem fogadunk el, csak különleges esetekben! Canon karakterek, vagy engedélyezett keresettek esetében lehetséges, saját nem! Megértéseteket köszönjük!
Várva várt karakterek

Lucius Malfoy Marlene McKinnon Narcissa Malfoy Bellatrix Black Dorcas MeadowsRemus Lupin Evan Rosier Arthur Weasley Molly Weasley Andromeda Tonks Edward Tonks Sybill Trelawney


Cseverésző tekergők



Ki kapja a házkupát?

109 169 147 36

Tekergők csoportra bontva
Griffendél : 0 fő
Mardekár : 2 fő
Hollóhát : 0 fő
Hugrabug : 1 fő
Halálfaló : 10 fő
Boszorkány : 13 fő
Varázsló : 7 fő
Főnix Rendje : 15 fő



Reggeli Próféta legfrissebb hírei


Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Vnk87Om
Tovább...

Ki van itt?
Tekergő lelkek gyűjteménye
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (27 fő) Csüt. Aug. 03, 2017 10:28 am-kor volt itt.


Legutóbbi témák
» Mayra Rosier
Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Emptyby Mayra Rosier Hétf. Május 29, 2017 4:37 pm

» #Deveroux placc: Deveroux, Bones, Cavelier
Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Emptyby René Deveroux Vas. Május 28, 2017 9:23 pm

» Lily & Severus
Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Emptyby Lily Potter Szomb. Május 27, 2017 10:22 pm

» Nigel & Emmeline - Nászút
Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Emptyby Emmeline Flamel Szomb. Május 27, 2017 9:49 pm

» Lily & Peter - london egy elhagyatott szegletén
Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Emptyby Lily Potter Szomb. Május 27, 2017 5:50 pm

» Richard & Gideon - 2016 decembere
Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Emptyby Gideon Prewett Szer. Május 24, 2017 12:41 pm

» Ahol a madár se jár
Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Emptyby Devorah Harmsworth Vas. Május 14, 2017 10:05 pm

» Gwenog & Emmeline
Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Emptyby Gwenog Jones Pént. Május 12, 2017 2:11 am

» Reg & Jess
Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Emptyby Regulus A. Black Kedd Május 09, 2017 11:03 am

» Remus & James
Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Emptyby James Potter Vas. Május 07, 2017 9:25 pm

» Lacock :: James & Voldemort
Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Emptyby James Potter Vas. Május 07, 2017 7:56 pm

» KÉSZ VAGYOK!
Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Emptyby Jessamine Shafiq Kedd Május 02, 2017 1:37 am

» Silhouette FRPG
Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Emptyby Vendég Vas. Ápr. 30, 2017 12:45 pm

» Nathan & Felicity - valahol....
Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Emptyby Felicity Nott Szomb. Ápr. 29, 2017 1:40 pm

» Jonah körözöttjei
Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Emptyby Jonah Dowson Csüt. Ápr. 27, 2017 6:58 pm


Megosztás
 

 Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet


Hello darling, my name is
Mesélő
Once upon a time...
Mesélő
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 1


Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Empty
TémanyitásTárgy: Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház   Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház EmptyKedd Júl. 12, 2016 6:27 pm



London városától nem messze még borúsabb az ég, mint a város más részén. Vidékhez vezető úton, nem messze a fővárostól ugyanis egy egy szomorú ház áll, ami a lakóját nem rég elvesztette. A ház, ami nem rég nyüzsgő volt, a ház ami még teli volt színekkel, két nap alatt mindent elvesztett. Szürke lett, sivár, és úgy néz ki, mintha évek óta nem laknák. Az átok mivel sújtotta Voldemort Nagyúr kiette a hely életét, s lelkét. Az ég borús, fúj a szél, a fáj lombjait hangosan fújja, miközben épp hogy nem tépődik ki tövétől. Voldemort Nagyúr már bent várakozik, fel alá lépkedve már szinte türelmét vesztve. Sok minden van mit mondani akar, de oly sok minden jár a fejébe, hogy idő nem lenne mind ezt megosztania hűséges alattvalóival. Hisz csak a leghűségesebbeket hívta meg. Nem az emberek bizalmában kételkedik, ohjaj... hisz tudja mindenki már jár annak, aki csak rágondol, hogy el árulja.  Egyszerűen a nagyúr szereti kategorizálni az embereit. Szereti tudatni mindenkivel kinek hol a helye. Hisz rend nélkül káosz lenne, a káoszt viszont köreiben nem tűri meg. Oh a káosz... széles mosoly húzódik az arcán, mikor emlékei megrohanják... Kellett egy hely, ez a hely tökéletesnek tűnt, hisz csak mocskos muglik lakták. Oh hogy sikoltoztak, mennyire akarták Voldemort kegyét a tudatlanok, kik azt se tudták ki végezz velük. Ez bosszantotta fel a Nagyurat, és kínzás helyett rögtön a halálos átkot mondta. Gondolat menetét azonnal  megszakítja a hatalmas köd felhők mik hirtelen megrohamozzák a helyett. Halálfalók lepik el az előteret, ahol van annyi hely, ahol mindenki elférhet. Voldemort a pálcáját végig a kezében tartja, és körbe körbe járkál ellenőrizve, mindenki eljött e akit ide hívatott:
Bellatrix-ban bízik a legjobban, ő volt az első ki betette a lábát, többieken maszk van, de azon is átlát. Freya, Mr. Dolohov, Mr. Mckinnon, Miss Mulciber Mr. Snape akiben annyi lehetőséget lát. Mikor Peter Pettigrew-hoz ér akaratlanul is egy széles mosoly kerekedik az arcán. Csodálatos, hát mind eljöttek, kezdődhet.                                   




Szabályok:
Ugyanazok a szabályok vonatkoznak a halálfaló gyűlésre, mint a rendére: itt Lily helyett a Mesélő, azaz Voldemort zár minden egyes kört, amiben mindenkitől egy hozzászólást várunk. Nincs sorrend és határidő, mindenki akkor ír, amikor tud, viszont ezúttal is megkérnénk titeket arra, hogy legyetek tekintettel a többiekre, és ne várassátok őket hónapokig.
Most, a kezdésnél azokat várjuk meg a kör lezárása előtt, akik jelezték, hogy jelen lesznek a gyűlésen, szóval aki ezentúl be szeretne csatlakozni akár most, akár a későbbiek során, az szíveskedjen jelezni valamelyik adminnak, hogy bevárhassuk.
A korábbi problémákból tanulva megkérnénk mindenkit, hogy ne írjon le túlzásokat a "jelentésében"! Ha meredek ötletetek támad, inkább kérdezzetek rá, hisz ezzel akár a játék menetét is előresegíthetitek. Ne feledjétek: ti alakítjátok a történetünket!
Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Bellatrix Lestrange
I have the dark mark. I'm a death eater.
Bellatrix Lestrange
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 34


Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház   Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház EmptyKedd Júl. 12, 2016 11:11 pm



Mindenki && Bella

Egy újabb gyűlés a héten. Szám szerint a második. A mostaniról azonban a Nagyúr nem tájékoztatott mindenkit, csupán a kiváltságosakat. Lucius-t érdekes módon nem hívta meg. Haha, meg is érdemli, a seggnyaló mihasznája.
A mai programjaimat természetesen a gyűlési időpont után igazítottam, ugyanis az elsőbbséget élvez minden mással szemben.
Kira-t ezuttal is a húgomra, Cissyre bíztam. Egyrészt mert nála jobb felvigyázót keresve sem találhatnék, másrészt pedig mert látszik rajtuk, hogy jól érzik magukat egymás társaságában. Azért annyira én sem vagyok szemét, hogy ezt a minimális kis örömforrást is teljesen kiszűrjem a leányom életéből.
Természetesen másodpercre pontosan, a Nagyúr által kiszabott időponthoz tartva magam hoppanáltam az ismeretlen mugli lakásba. Ha kruciátusszal kínoznának sem vallanám be, de egy részem azért örült annak, hogy ezuttal nem nálunk került megszervezésre a gyűlés. Hiába na, hangtompító bűbájok ide vagy oda, a gyerek akkor is ott van néhány szobával tovább.. Nem csak Kira-t akarja Rod távol tartani a Nagyúrtól, hanem a Nagyúrt is a lányunktól. Túl fiatal még ahhoz, hogy összeállhasson a csöppnyi fejében a teljes kép, ráér megismerni a tényeket pár év elteltével is, mikor a feneketlenül nagy kíváncsisága is csillapodni kezd. Rod erősködésére - és egy kicsit azért én is így gondolom - így lesz a legjobb Kira számára.
Megérkezvén a sötét, kissé halott szagot is árasztó helyiségbe, azt elsőre levonhattam, mint következtetést, hogy én értem ide legelőször.
- Nagyúr! - köszöntöm tiszteletteljesen, de alig jutok a végére, mikor a többiek is sötét ködöt hagyva maguk után, betoppantak. Velem ellentétben mindannyian maszkot viseltek. Gyáva férgek, még az arcukat sem merik rendesen felvállalni.



||music:be like a death eater  Cool || megjöttem || ® || Inspirate by ®


Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Delia Mulciber
I have the dark mark. I'm a death eater.
Delia Mulciber
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 92


Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház   Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház EmptyCsüt. Júl. 14, 2016 1:12 pm

Mindenki & Delia

Elkésni? Rossz dolog. Meg se jelenni? Halálos bűn. Minden személyes ügyemet elintéztem még a gyűlés előtt, mindent úgy időzítettem, hogy időben odaérjek a gyűlés helyszínére. Persze, hogy anyámnak éppen akkor támadt kedve betoppanni hozzám, de kénytelen voltam azt mondani, hogy menjen haza, vagy várjon meg, de nem tudom mikor jövök. Vajon kapok majd új feladatot, vagy továbbra is szórakoztassam magam muglik kínzásával és megölésével? Bár tény, hogy nem rossz elfoglaltság, és remek feszültség levezető és még a szadizmust is ki lehet élni. Hát nem gyönyörűséges? Szeretem a szenvedő arcukat, a jajveszékelésüket, ahogy kegyelemért könyörögnek. Ah, csodálatos...
Na, de... Azt hiszem ez majd úgy is ki fog derülni, ahogy az is, hogy milyen is lesz a mai gyűlés. A taláromat lecseréltem az utazóköpenyemre, ami alá fekete felsőt és sötét nadrágot vettem. Sietősen magamra vettem a maszkom, egyáltalán nem gondolkodva azon, minek is kellene, hogy rajtam legyen. Hiszen akár rajtam van, akár nem, a Nagyúr tudni fogja ki van alatta. Előle miért is takargatnám az arcom? Mielőtt ez lenne a legnagyobb gondom és késésem fő problémája gyorsan hoppanálok arra a helyre, ahol a mai gyűlés le fog zajlani. A mugli házba nem én vagyok az első, aki megérkezik, de nem is az utolsó. Szinte másodpercenként egymás után érkezünk a kiszabott időpontban, a megfelelő helyre.
– Nagyuram! – köszöntöm áhítatosan, egy pillanatra főt hajtva, megtisztelve fenséges jelenlétét. A maszkomat levehetném, hiszen csupán a pillanat hevében kaptam fel és reflexszerűen csatoltam fel. A Nagyúr elől úgy sem titkolom az arcomat, a többiek elől sem rejtegetem. Fel merem vállalni. Úgy gondolom, gyűlésen nem szükséges hordani, hacsak a Nagyúr nem úgy kívánja.
Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Thorin McKinnon

Thorin McKinnon
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 19


Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház   Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház EmptyKedd Júl. 19, 2016 9:31 pm





Halálfaló gyűlés

Egyetlen mozdulattal hajtottam fel a pohár tartalmát. A lángnyelv whiskey nyomán mintha forró lángok nyaldosták volna végig a torkomat, de az ital kellemes melegséggel árasztotta el bensőmet. Tompa tekintetemben élettel telibb csillogás gyúlt, lelkemben és tagjaimban pedig az alkoholtól kölcsönzött erőt éreztem.
Szükségem volt az italra, hogy kibírjam, ami rám várt. Nem reszkethettem, mikor megálltam a Nagyúr színe előtt, úgy kellett a szemébe néznem, hogy titkaimat ne fürkészhesse ki. De ez a feladat, gyötrő félelemmel a szívemben, átkozottul nehéznek bizonyult.
Dumbledore figyelmeztetett, hogy az életemet helyezem tétként az asztalra, ha árulóvá leszek, és halálfalóként a Rendet kívánom segíteni. Bármelyik perc az utolsó lehet; elég mindössze egyetlen áruló pillantás, melyből a Nagyúr kiolvassa hűtlenségemet, többé nem ringathatom magam hamis biztonságérzetben. Talán csak hetek vannak hátra az életemből, talán kihúzom egy évig – de végeredményben akkor is csak idő kérdése. Olyan keskeny mezsgyén egyensúlyozom a szakadék peremén, hogy nem is az a kérdés, teszek-e majd rossz lépést, csupán az, hogy mikor következik be ez a botlás.
Feketébe burkolóztam, ahogy az szokás volt. Hosszú, csuklyás köpönyeg borult testemre, arcomra pedig díszes maszkot helyeztem. Gyenge pajzs volt ez, melyről tudtam, hogy nem oltalmazhat meg a Nagyúr hideg, éles tőrként a csontodig hatoló tekintete elől, mégis jól esett, hogy valami eltakart. Nélküle csupasznak éreztem volna magam.
A sivár, mugli ház, amelynek egyik helyiségében összegyűltünk, szomorú látványt nyújtott a maga elhagyatottságával. Vajon ki élte itt szürke mindennapjait, mielőtt a Nagyúr vagy valamelyik bajtársam rá nem akadt? Talán egy családot, egy magányos öregurat vagy egy fiatal házaspárt gyilkoltak meg itt - futott át az agyamon a gondolat, amit azonban erővel űztem ki elmémből.
Inkább a megjelentekre fókuszáltam. A Nagyúrt a neki kijáró alázatos főhajtással köszöntöttem, a társaim felé kimérten biccentettem. Az egyetlen a sorainkban, aki úgy látszik, elfelejtett maszkot húzni, Bellatrix volt, ami nem lepett meg különösebben. Vak hűségét a Nagyúr irányában, mely az arcára volt írva, kár is lett volna elrejtenie.
Majd pillantásom továbbsiklott egy vézna alakra. Peter Pettigrew, az az átkozott, mindent tudott rólam.
Két kém, akik lelepleződtek egymás előtt – kellő bizonyíték ez arra, hogy mindketten csapnivalóan végezzük a feladatainkat? Egészen nevetséges is lehetne az a kutyaszorító, amibe belefutottunk, ha a dolog nem vérre menne. Peter, az a gyáva patkány, kihallgatta egy bizalmas beszélgetésemet a húgommal, amiből megtudta, hogy a háttérben a Nagyúr ellen dolgozom, miután számomra már nyilvánvaló volt, hogy elárulja a barátait. Ő alkut ajánlott, én elfogadtam; mindketten hallgatunk, mint a sír, és nem keresztezzük egymás útjait. Mi mást tehetnénk?
Tekintetem hosszabban elidőzött Peterön; érezze csak az a patkány, hogy szemmel tartom. De bármennyire gyűlöltem is őt, hiába kívántam a halálát, érzelmeim egyetlen szikrája sem tükröződött íriszeimben. Mert azzal csak a saját síromat ásnám meg.  

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Severus Snape
I have got magic power. I'm a wizard.
Severus Snape
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 107


Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház   Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház EmptySzer. Júl. 20, 2016 8:21 pm

Voldemort

Viszonylag kevés olyan dolog létezik, amitől félnék, annál is kevesebb személy. Ez nem a bátorságommal áll összefüggésben, vagy azzal, hogy alábecsülnék bárkit is; az általános érdektelenségemből fakad. Lássuk be, az életemen kívül nincs túl sok veszíteni valóm, és sosem tartoztam azok közé, akik tartottak volna a saját haláluktól.
Ám ha valaki ennek ellenére képes kiváltani belőlem, hogy a hideg futkosson a hátamon a puszta jelenlététől, pláne, hogy az arcom ennél is sápadtabbá váljon, az kizárólag csak Ő lehet, a Nagyúr. A háta mögött - igen - előszeretettel teszek keresztbe a jól nevelt kis talpnyalóinak, és - igen - nincs más elfoglaltság, amit mulattatóbbnak tartanék ennél, azonban akárhányszor újból szembesülök vele, mindig elmegy a kedvem a kellemetlenkedéstől.
Jogos a kérdés: egyáltalán mit keresek itt? Hogy merek a többiekkel vállvetve hűséget esküdni, ha valójában én vagyok az egyetlen, aki soha nem támogatta a legfőbb elveinket, és soha nem is fogja? Akinek a karján lévő Sötét Jegy nem jelent többet egyszerű tetoválásnál? Valójában én is rengetegszer kérdeztem már magamtól, főként az ilyen gyűlések során. Többről van szó, mint hatalomvágyról. Haszonról. Tudásszomjról. Valószínűleg ez az, amivel Voldemort is tökéletesen tisztában van, különben soha nem tűrne meg a drágalátos halálfalói között. Minden egyes alkalommal arra számítok, választ kapok erre a kérdésre.
Amint megérkezek, alázatosan hajlok meg a Nagyúr előtt. Szokás szerint a zsebemben pihen az esedékes bájital szállítmányom, egy igencsak apró fadobozban, tértágító bűbájjal ellátva. Megengedek magamnak egy futó pillantást a jelenlévőkre, hisz nagyrészt tudom, kit rejtenek a maszkok... Meg hát persze, itt van Bella is. Nagy erőfeszítésemre kerül, hogy ne húzódjon cinikus mosolyra a szám, mikor megpillantom - valahogy sosem kedveltem őt.

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Peter Pettigrew
I fight for peace. I'm a member of the Order.
Peter Pettigrew
♦ Everybody has secrets. ♦


Leadott tekercsek : 13


Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház   Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház EmptyPént. Júl. 22, 2016 12:24 am

Death Eaters

Akárhányszor jelentem meg itt, akárhányszor léptem ezek közé az emberek közé, akiket a bajtársaimnak kellett volna neveznem, azt éreztem, hogy a megvető pillantásaik szinte átszúrják a testem minden porcikáját. Felnyársalnak és nem hagynak szabadulni. Aztán mindig rájöttem, hogy csak egy jelentéktelen kis patkány vagyok a szemükben, aki még ennyit sem érdemel. És a legelkeserítőbb mindebben, hogy ez a tudat még meg is nyugtatott. Az árnyékban való meghúzódás, ez volt az én világom, legalábbis amióta az eszemet tudtam, ebben éltem. Mégis ki tudott volna érvényesülni a nagy James Potter és Sirius Black árnyékában? Senki. De azért némi megbecsülést elvárhat az ember, ha már a lelkét is eladná, hogy végre a barátai felfigyeljenek rá is. Vagy egyáltalán bárki. Azt hittem, majd itt minden másként lesz. Olyan naiv és ostoba voltam... De már nem volt visszaút, nem áltathattam magam ilyen gyermeteg ábrándokkal. És még csak gondolnom sem szabadott volna ilyesmire, nehogy a Nagyúr megtudja. Biztosan hall mindent, ő mindent tud, előtte nincsenek titkok... A gondolatra végigfutott a hideg a gerincem mentén.
Nem mertem ránézni senkire sem, egy valakire különösképpen nem. Thorin McKinnon. Szemtől szemben próbáltam magabiztosnak tűnni, talán még fenyegetőnek is, de a lelkem mélyén talán jobban rettegtem tőle, mint a jelenlévők közül bárkitől. Nem azért, mert egy gonosz, kegyetlen ember lett volna - legjobb tudomásom szerint ezt a jelzőt itt sok mindenkire rá lehetett volna aggatni, de McKinnonra nem. Rám nézve viszont sokkal veszélyesebb volt még Bellatrix Cruciatus átkainál is. Ha valahogyan sikerülne kijátszania és felfedni a titkomat, nekem végem lett volna.
És még ha az életem nem is ért sokat és nem is bővelkedett túl sok boldogságban, attól még szerettem volna megőrizni. Bár olykor még én magam sem értettem, hogy minek. Már nem volt értelme.

Vissza az elejére Go down


Hello darling, my name is
Ajánlott tartalom

♦ Everybody has secrets. ♦




Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Empty
TémanyitásTárgy: Re: Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház   Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház Empty

Vissza az elejére Go down
 
Halálfaló Gyűlés - Kihalt Mugli ház
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Szalon - Rendgyűlés

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Order Of The Phoenix :: Játéktér :: Lezárt játékok-
Ugrás: